اطلاعات تماس
مرکزی: اصفهان، خیابان وحید، نبش ک 32 قالیشویی زنده رود در محدوده کشاورزی، دروازه شیراز، حکیم نظامی، آپادانا، جابر، شیخ بهایی و کلیه مناطق اصفهان دارای شعبه است.
09139090643

قالیشویی و مبل شویی زنده رود اصفهان ارزان ترین و با کیفیت ترین خدمات

قالیشویی،قالی شویی،زنده رود

نحوه شست وشو فرش در قالیشویی(قالی شویی)

در حالي که فرش هم مانند کف منزل نظافت روزانه نياز ندارد، اما بايد فرش‌ها به صورت سالانه يا هر 24 ماه يک بار در قاليشويي شست و شو شوند تعدادي بر اين باور هستن با جارو زدن هر روزه فرش باعث پاکيزگي آن ميشوند، اما اين گونه نيست، نظافت مرتب فرش‌ها عمر فرش را بيشتر مي‌کند و هواي داخل فضا را تازه مي‌کند و نيز باعث کم شدن ميزان آلرژي افراد ساکن ميشود

فرش ها باید به صورت حرفه ای شسته شوند.عده ای برایه کاهش هزینه ها فرش را در منزل میشورند که اگر وارد نباشن به فرش آسیب میزنند و مسلما هزینه سنگین تری وارد میکنند.اگر مایلید کار قالیشویی را خود در منزل انجام دهید، سه نکته که باعث خرابیه فرش مي‌شود را در نظر بگیرید:

  • بیش از اندازه لازم شامپو فرش زدن به فرش
  • خيس کردن بيش از حد فرش
  • روی فرش خیس وسیله قرار دادن
  • آفتاب نخوردن به اندازه فرش

فرش زمانی با شامپو فرش خراب میشود که خیلی استفاده شود و یا فرش به اندازه لازم خیس نشده باشد و شامپو داخل فرش نفوذ کرده و لک میشود.اگر مواد کثيف ريخته شده روي فرش درفوری و به خوبي از فرش شسته نشوند، بعد از مدتي ديگر از فرش پاک نمي‌شوند و به همین دلیل فرش با لک به وجوده آمده روی آن باقی می ماند که از بین نمیرود.اگر فرش بیش اندازه خیس شود باعث از بین رفتن فرش همچنین پوسیدگی در نتیجه پارگی فرش میشود،وقتي پشت فرش خيس مي‌شود خشک کردن آن مشکل است درنتیجه بدفرم شدن و باد کردن فرش را درپی خواهد داشت.اما مورد سوم اگر وسیله چوبی رویه فرش خیس و یا نم دار قرار داده شود رنگ آن چوب جذب فرش میشود واگر اشیا فلزی رویه فرش گذاشته شود باعث زنگ زدن آن شی رویه فرش درنتیجه درنگ پس دادن روی آن فرش میشود.مورد آخر آفتاب نخوردن به اندازه فرش که باعث میشود  مواد شوینده در بافت فرش مانده و لک ایجاد شود.

 

 

نحوه شست وشو فرش در منزل

 

روش استفاده شده در قالیشویی ها روش مکش خشک است در این روش نحوه شست وشو میزان استفاده از مواد متفاوت است. يک ماشين با چند برس بزرگ و چرخشي مواد شوينده را بر روی سطح فرش پخش مي‌کند. دستگاه به میزان لازم با فراهم کردن آب لک را با استفاده از مواد شوینده از بین برده سپس مواد و آب باقی مانده روی سطح فرش را از بین میبرد که باعث خشک شدن فرش میشود.

در مراکز قاليشويي حرفه‌اي از تجهیزات و مواد شوينده‌ي بسيار قوي استفاده مي‌شود، زيرا نحوه کار را بلدند که چگونه از اين مواد و وسايل استفاده کنند که آسيبي به فرش وارد نشود.

 

 

💥✨کار را به اهلش بسپارید!✨💥
ما در سراسر اصفهان سرویس دهی داریم….
📞36258486 دفتر مرکزی
📞37868028 محدوده ارتش
📞32346171 محدوده بزرگمهر و شیخ بهایی
📞34369202 محدوده جابر
📞36284862 محدوده دروازه شیراز و مرداویج

گروه خدماتی زنده رود با کادری بسیار مجرب و بهترین سرویس دهی در راستای شستشوی فرش و مبلمان در اصفهان ، در خدمت شما همشهریان گرامی می باشد .

 

 

ارسال یک نظر