اطلاعات تماس
مرکزی: اصفهان، خیابان وحید، نبش ک 32 قالیشویی زنده رود در محدوده کشاورزی، دروازه شیراز، حکیم نظامی، آپادانا، جابر، شیخ بهایی و کلیه مناطق اصفهان دارای شعبه است.
09139090643

قالیشویی و مبل شویی زنده رود اصفهان ارزان ترین و با کیفیت ترین خدمات

روش های شستشوی قالی و فرش (اصفهان 2019)

قالیشویی زنده رود – بهترین قالیشویی اصفهان متخصص در شستشوی همه نوع فرشهای اعلا و ابریشم و چله ابریشم و ماشین

عضو رسمی کانون قالیشویان استان اصفهان

شستشو با بهترین مواد با ارائه ضمانت نامه کتبی هنگام تحویل فرش شما جهت حفظ کیفیت و سلامت قالی های شما

مجهز به پرسنل مجرب و با تجربه

دارای سرویس رایگان   03137863888

ارائه دهنده همه نوع خدمات فرش شامل: ریشه زنی، شیرازه دوزی، چرم دوزی، متقال بافی، رفع سوختگی، رفو کاری، بافت فرشهای فرسوده و اسیب دیده، رنگبرداری، رنگرزی فرشهای اعلا و ابریشم و لکه برداری همه نوع فرش

قالیشویی، امروزه با پیشرفت تکنولوژی، و آمدن دستگاه‌ها و مواد شوینده قوی، آسانتر و سریعتر شده‌است. قالیشویی امروزه بیشتر در کارخانه‌ها یا کارگاه‌های قالیشویی، و با دستگاه‌های قالیشویی انجام می‌پذیرد و برای خشک شدن فرشهای شسته شده، از گرمخانه استفاده می‌شود. البته همچنان در بعضی از نقاط ایران و خاورمیانه، هنوز به صورت دستی نیز انجام می‌شود. (مشاوره رایگان.۰۳۱۳۶۲۵۸۴۸۶)

 

قالیشویی فرش‌ها به دو نوع فرشهای ماشینی و فرشهای دستباف تقسیم می‌شود؛ که نوع شستشوی فرش و مواد شوینده، متناسب با نوع فرش انتخاب می‌شود.

 

نظافت منزل یکی از مهمترین و اساسی ترین فعالیت های یک خانواده می باشد.خانه دارها دلایل خود را برای نظافت منزل خود دارند. حفظ بهداشت محل زندگی، جلوه زیبا محل زندگی و … دلایل هر شخص برای پاکیزنه نگهداشتن محل زندگی خود می باشد. یکی از قسمت هایی که بیشتر از همه در خانه از آن غفلت می کنیم، فرش ها هستند. قالیشویی زنده رود راهکارهای مفیدی برای شما دوستان اراعه میدهد :

 

۱. عمر فرشها را طولانی می کند. متوسط عمر فرش بین دو تا سه سال است، زمانی که رنگ فیبرها از بین رفته و کهنه می شوند. لکه هایی که سال ها باقی می مانند، مطمئنا عوارض خود را بر عمر فرش باقی می گذارند، به همین دلیل است که اکثر صاحب خانه ها مرتبا بین دو تا پنج سال فرشها را تعویض می کنند. روش های شستشو و نظافت مناسب و مرتب می تواند از سرمایه های شما با طولانی کردن قابل توجه عمر فرش شما حفاظت کند، گاهی اوقات حتی عمر پیش بینی شده آن را سه برابر می کند.

 

۲. بهبود و محافظت از کیفیت هوا. تصورغلطی برای افرادی که مبتلا به آسم و آلرژی هستند به وجود آمده که آنها باید از نگهداری فرش در خانه و اداره دوری کنند، این درست نیست. در واقع فرشها آلوده کننده هایی که آلرژی را تشدید می کنند را به دام می اندازند و از شناور شدن آنها در محدوده تنفسی جلوگیری می کنند. مطالعه های انجام شده توسط مؤسسه ملی سلامت نشان می دهد که هیچگونه ارتباطی بین تشدید نشانه های آسم با کف پوشیده از فرش یا بدون فرش وجود ندارد.

 

۳. نگهداری از فرشهای تمیز کار ساده ای است. اگر نطافت فرش را به طور منظم انجام دهید، گرد و غبار نسبت به زمانی که عمیقا در فیبر فرش نفوذ کرده باشد بهتر تمیز می شود. اگر گرد و غبار در بافت فرش شما نفوذ کرده باشد شما اقدام به کشیدن جارو برقی با قدرت بالا می کنید. این عمل به مرور زمان باعث از بین رفتن ریشه فرش شما می شود و استفاده مکرر از جاروبرقی با فشار بالا آسیب های جدی به فرش شما وارد می کند.(مشاوره رایگان ۰۳۱۳۷۸۶۴۰۴۱)

 

۴. به طور کلی کثیفی و گردو غبار کمتر. باقی ماندن لکه ها به مدت زیاد خاک و گردوغبار بیشتری را جذب می کند، بنابراین از بین بردن سریع آنها نیاز به سپردن فرشها به قالیشویی را کمتر می کند.(۰۳۱۳۷۸۶۳۸۸۸)

 

۵. ظاهر و محیط اتاق یا اداره را بهبود می بخشد.فرشهای تمیز از وفور حرفه ای گری و شخصیت یک خانه یا اداره صحبت می کنند.

 

۶. باکتری ها را می کشد و از بوجود آمدن آنها جلوگیری می کند، گرد و غبار مرطوب در فرشها محل رشد و نمو برای آلوده کننده های متعددی از جمله کپک ها هستند.(۰۳۱۳۴۳۶۹۲۰۲)

 

۷. ساس ها و کرم های ریز که درون عمق فیبرهای فرش کمین کرده اند را نابود می کند.

 

۸. حس خوبی به افراد داخل خانه القا می کند.مرتب و منظم بودن همیشه باعث ایجاد حس خوب در افراد خانه و یا میهمانان شما می شود. نظافت فرش مهمترین ابزار برای ایجاد حس خوب به منطل شما می باشد.

 

۹. فرش هایتان را همیشه زیبا و تازه جلوه می دهد. فرش تمیز اجازه میح دهد اتمسفر خوب در اطراف خانه شما جریان پیدا می کند.(۰۳۱۳۲۳۴۶۱۷۱)

 

۱۰. با حفظ کردن گارانتی فرش، بهای خانه شما را افزایش می دهد. بسیاری از کارخانه های فرش به صراحت می گویند که اگر روش های نامناسب نظافت و شتستشو بر روی فرش اعمال شود، گارانتی به آن تعلق نمی گیرد. برای آرامش خاطربیشتر، اطمینان حاصل کنید از شرکت هایی که در امر نظافت و شستشو تضمین شده هستند کمک می گیرید.(۰۳۱۳۶۲۸۴۸۶۹)

 

در هر خانه ایرانی فرش از اجزا اصلی به حساب می آید و از گذشته تا کنون انواع فرش ایرانی مورد استفاده قرار گرفته اند و برای نظافت آنها هم در گذشته در منزل مورد شستشو قرار می گرفتند و به مرور زمان قالیشویی ها جای آنها را گرفته اند. در این مطلب درسایت قالی شویی زنده رود برای شما در مورد انتخاب قالیشویی مناسب بیشتر صحبت کرده ایم.(به همراه مشاوره رایگان)

 

ویژگی هایی که یک قالیشویی خوب باید داشته باشد(۰۳۱۳۷۸۶۳۸۸۸_۰۳۱۳۶۲۵۸۴۸۶)

 

بهترین زمان برای شستشوی فرش از فروردین تا شهریور است . چراکه در این ایام به دلیل آفتاب ، خشک شدن فرش بطور طبیعی اتفاق افتاده و فرش در زیر آفتاب ضدعفونی شده و رنگ شفاف و خوش بخود میگیرد . همچنین شکستگی فرش که نگرانی مشتریان است پیش نمی آید .

 

هیچ آسیبی متوجه فرش نیست . در شستشوی اتوماتیک، استفاده از موارد شوینده استاندارد و عدم دخالت دست ، دقت کار را بالا می برد و همین مساله امکان آسیب احتمالی را از بین می برد مگر آنکه فرش کهنه یا پوسیده باشد که در آنصورت نیز نکات لازم به اطلاع مشتری رسیده و با کسب اجازه و احتیاط لازم ، اقدام به شستشوی فرش می کنیم.

 

قالیشویی زنده رود:  ۰۳۱۳۷۸۶۳۸۸۸

شستن فرش در خانه در ایام خانه‌تکانی همواره یکی از مشکل‌ترین کارهاست و بانوان خانه‌دار عمدتاً به دنبال راه چاره‌ای برای رها شدن از این مشکل هستند. اما اصلاً جای نگرانی نیست! زنده رودشما را با انجام شست و شوی فرش‌های شما از صرف وقت و انرژی بیش از حد برای این کار خلاص می‌کند!

همانطور که گفتیم، شستشوی فرش در ایام‌خانه تکانی عید، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های بانوان خانه‌دار محسوب می‌شود و به همین دلیل در این ایام بازار قالی شویی ها بسیار داغ است. اما انتخاب یک شرکت مناسب به همان اندازه‌ی شستشوی اصولی فرش‌ها از اهمیت برخوردار است، بنابراین نباید فریب تبلیغات دروغین شرکت‌های غیر مجاز را بخورید و باید فرش‌های خود را برای شستشو و ترمیم به کارخانه‌های دارای مجوز و معتبر بسپارید.

برای نگهداری از فرش‎ها و حفظ سلامتشان ذکر نکاتی ضروری است. بطور مثال از قرار دادن فرش‌ها در مکان‌های مرطوب و یا در مقابل تابش مستقیم اشعه‌ی خورشید خودداری کنید، زیرا این دو مورد آسیب‌های عمیقی به فرش وارد می‌کنند. در صورتی که مجبور به قرار دادن فرش در برابر تابش خورشیدی هستید و اتاق‌های شما آفتابگیر هستند، حتماً از پرده برای پوشاندن پنجره‌ها استفاده کنید تا جلوی رنگ‌پریدگی فرش‌ها را بگیرید.

برای شستشو از مواد شوینده‌ی شیمیایی که خاصیت قلیایی دارند استفاده نکنید، زیرا این کار نیز سبب رنگ باختن و آسیب به بافت فرش می‌شود.

از قرار دادن اجسام داغ مانند اتو روی فرش اکیداً خودداری کنید، این عمل نیز آسیب‌های بسیار وحشتناکی به فرش وارد می‌کند و قسمتی از فرش را دچار سوختگی خواهد کرد.

جهت شستن فرش‌ها، ابتدا با یک جاروبرقی قسمت‌های زیر و روی آن را به دقت تمیز کنید تا هرگونه گرد و غبار از فرش جدا شود و تار و پود آن به میزان زیادی عاری از این ذرات ریز شود. اگر قبل از انجام این کار، فرش خود را بشویید، با خیس کردن فرش، گرد و غبار در آن فرو رفته و پس از شستشو، نتیجه‌ی مطلوبی به دست نمی‌آید. در هنگام شستشو از یک برس نرم برای مالش شامپو یا محلول شوینده بر روی فرش استفاده کنید. این کار باید در جهت تار و پود انجام گیرد تا خواب فرش بهم نریزد.

توجه داشته باشید که در هنگام آماده کردن محلول شستشو، باید از آبی ولرم استفاده کنید. آب داغ می‌تواند به بافت فرش آسیب برساند و آب سرد هم شوینده‌ی چندان مناسبی برای فرش‌ها نیست. انتخاب یک شوینده‌ی مناسب باید با آگاهی کافی انجام شود. یک انتخاب نادرست می‌تواند برای همیشه زیبایی فرش شما را از آن سلب کند. بنابراین با توجه به موارد گفته‌شده، بهترین شیوه برای شستشو، شاید سپردن فرش‌ها به یک قالیشویی خوب در اصفهان باشد تا با خیالی آسوده و با صرف کمترین میزان وقت و انرژی به سایر کارهای خود برسید. قالیشویی زنده رود   آماده ارائه بهترین خدمات به همراه مشاوره رایگان بوده و شایسته‌ترین انتخاب برای شست و شوی فرش های شما همشهریان عزیز اصفهانی می‌باشد.

۰۳۱۳۷۸۶۴۰۴۱

۰۳۱۳۷۸۶۸۰۲۸

۰۳۱۳۲۳۴۶۱۷۱

۰۹۱۳۹۰۹۰۶۴۳

بامدیریت آقای  رستمی

ارسال یک نظر